وی پی بلد

قوانین و مقررات

بروزرسانی : 1400/04/14

در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید

شرکت وی پی بلد جهت انجام کلیه امور طراحی سایت و برنامه نویسی تحت وب ، طراحی نرم افزار ، گرافیک ، سئو و بهینه سازی سایت قراردادهای مشخص با مفاد منطبق بر قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران با مشتریان و اشخاص حقیقی و حقوقی منعقد می نماید. این قوانین در این وبگاه منتشر شده و به روزرسانی می گردد و هیچ توافق شفاهی و کتبی نمی تواند اسناد منتشر شده در این پایگاه را نقض یا رد نماید.

لذا کلیه کاربران و مشترکان سرویس ها ، موظف به رعایت این مفاد بوده و در صورت تخطی کاربران ، علاوه و قطع سرویس‌ها ، پیگیری از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جهت برخورد با خاطیان، نزد شرکت وی پی بلد محفوظ خواهد بود.

اجرای هرگونه قرارداد و پروژه برنامه نویسی و طراحی وب سایت ، طراحی نرم افزار ، گرافیک ، سئو و بهینه سازی سایت توسط شرکت وی پی بلد ، به منزله پذیرش و تائید این قوانین توسط مشترکین سرویس ها و سفارش دهندگان محترم می باشد.

توجه: سرویس دهنده (مجموعه وی پی بلد) می تواند قوانین مرتبط را در هر زمان که بخواهد،از طریق تغییر این سند و سایر قوانین در وب سایت، تغییر دهد. ما به شما توصیه می‌کنیم که به صورت دوره ای برای اطلاع از این تغییرات، به سایت مراجعه کنید.

پس از هر تغییر شرکت هیچ وظیفه ای در جهت اطلاع رسانی به مشترکان نخواهد داشت و اصل بر پذیرش آن برای کلیه مشترکان خدمات و سرویس های رویس دهنده (مجموعه وی پی بلد) می باشد. این قوانین به عنوان قوانین اصلی برای کلیه مشترکان خدمات طراحی سایت و برنامه نویسی ، طراحی نرم افزار ، گرافیک ، سئو و بهینه سازی سایت برقرار می باشد و تمامی قراردادهای سرویس دهنده (مجموعه وی پی بلد) با مشترکان برپایه همین قوانین می باشد

قوانین طراحی وب سایت و برنامه نویسی (کلیه پلن های پایه، حرفه ای و اختصاصی)

 


1- مشترک یا سفارش دهنده متعهد می شود تمامی اطلاعات اولیه مانند محتوا، لوگو، نشانه ،تصاویر، مطالب، اطلاعات و …. جهت درج در سایت را قبل از ارائه طرح اولیه در اختیار سرویس دهنده (وی پی بلد) قراردهد. در غیراینصورت امکان تغییر و اضافه نمودن اطلاعات و تصاویر و … مشمول هزینه جداگانه با برآورد سرویس دهنده (وی پی بلد) می باشد.
تبصره : درصورتی که مشتری تمام امور طراحی لوگو ، تولید محتوا ، طراحی بنر و سایر موارد را برعهده سرویس دهنده ( ویپی بلد) بگذارد شامل این ماده نمیشود.
همچنین تولید و ارائه محتوا و تصاویر و… جهت درج در سایت به هر نحو از انحاء ممکن برعهده مشترک یا سفارش دهنده بوده و از این بابت هیچ مسئولیتی متوجه سرویس دهنده (وی پی بلد) نخواهد بود. در صورت عدم ارائه محتوا، نشانه،لوگو، تصاویر، مطالب، اطلاعات و …. از سوی مشترک یا سفارش دهنده ، سرویس دهنده (وی پی بلد) می تواند سایت را با اطلاعات و تصاویر نمونه تحویل دهد و تغییرات آن برعهده مشترک یا سفارش دهنده خواهد بود.


2- مشترک یا سفارش دهنده متعهد می شود که پس از عقد قرارداد، در قبال درخواست اضافه کردن ماژول ها و ویژگی های جدید به تارنما، هزینه روز مندرج در تارنمای رسمی سرویس دهنده (وی پی بلد) را پرداخت نماید. مرجع اعلام قیمت، در هر شرایطی، سرویس دهنده (وی پی بلد) می باشد.


3- مشترک یا سفارش دهنده متعهد می شود پس از تأیید طرح اولیه و یا طرح نهایی تارنما، هرگونه درخواست تغییر که منجر به طراحی مجدد و یا تغییرات عمده در بخشی از طرح شود، هزینه آن را طبق تعرفه روز مندرج در تارنمای رسمی سرویس دهنده (وی پی بلد) و یا برآورد سرویس دهنده (وی پی بلد) به صورت یکجا پرداخت نماید، در غیر اینصورت تمام تعهدات سرویس دهنده (وی پی بلد) ساقط می گردد.


4- مشترک یا سفارش دهنده متعهد می شود محصولات/خدمات/آموزش‌هایی را در وب سایت خود عرضه نماید که ازجمله ممنوعات تجاری و پستی نباشد و یا محصولات/خدمات/آموزش‌هایی که از لحاظ قوانین و مقرارت موضوعه دولت جمهوری اسلامی ایران و شرع مقدس، خرید و فروش و ارائه آن ممنوع می باشد، ارائه ننماید. مسئولیت هر نوع پاسخگویی به مراجع ذیربط یا تامین و تادیه خسارت مشتریان و مدعیان، با مشترک یا سفارش دهنده می باشد.


5- مشترک یا سفارش دهنده متعهد می‌شود قوانین کپی رایت، تجارت الکترونیک، علائم انحصاری و اختصاری، نقض حقوق صاحب امتیاز و اثر، کالاهای ممنوعه و تقلبی را در عرضه و فروش و ارائه محصولات/خدمات/آموزش‌ها رعایت نماید. بدیهی است در صورت عدم رعایت این بند و بروز هرگونه مشکل، مسئولیت هر نوع پاسخگویی به مراجع ذیربط یا تامین و تادیه خسارت مشتریان و مدعیان، با مشترک یا سفارش دهنده بوده و سرویس دهنده (وی پی بلد) هیچگونه تعهد یا مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.


6- سرویس دهنده (وی پی بلد) حق دارد طرح تحویل داده شده را در محل مناسب به نحوی که صلاح می داند و مشهود باشد، امضاء نماید، مگر در صورتی که طرفین در این مورد به توافق برسند. (حذف امضاء طرح از سوی مشترک یا سفارش دهنده در هر صورت مشمول پرداخت هزینه جداگانه می باشد.)


7- پرداخت کلیه مالیات و کسورات قانونی مبلغ قرارداد بر عهده مشترک یا سفارش دهنده می باشد و مبلغ قرارداد به صورت خالص به سرویس دهنده (وی پی بلد) پرداخت می گردد.


8- سرویس دهنده (وی پی بلد) هیچ گونه مسولیتی در قبال در اختیار قرار گرفتن اطلاعات امنیتی تارنما به افراد به هر نحوی از سوی مشترک یا سفارش دهنده را ندارد.


9- سرویس دهنده (وی پی بلد) هیچ گونه مسولیتی در قبال نشانه هایی که توسط مشترک یا سفارش دهنده در جایی غیر از تارنمای رسمی سرویس دهنده (وی پی بلد) ثبت شده اند را نخواهد داشت.


10- در صورت ثبت نشانه تارنما (دامنه سایت) از طریق کارگزار، مشترک یا سفارش دهنده متعهد می شود که هزینه سالانه مربوط به تمدید نشانه را طبق تعرفه روز مندرج در تارنمای رسمی کارگزار به وی پرداخت نماید. (مرجع اعلام قیمت، در هر شرایطی، کارگزار می باشد.)

 

11- طراحی وب سایت های سفارش داده شده تنها می تواند در یک دامنه و یک سایت نصب و فعال گردد . اگر اشتباهات تایپی در زمان اعلام دامنه و یا ساب دامنه صورت گیرد، عواقب ناشی از آن بر عهده مشترک یا سفارش دهنده می باشد . امکان تغییر و یا اضافه کردن دامنه و ساب دامنه بعد از ارسال سفارش و عقد قرارداد وجود دارد.


12- مشترک یا سفارش دهنده می تواند درخواست اضافه کردن دامنه را درون توضیحات سفارش خود ثبت نماید. هزینه اضافه کردن هر دامنه شمول هزینه جداگانه می باشد و مرجع اعلام قیمت، در هر شرایطی، سرویس دهنده (وی پی بلد) می باشد.


13- مشترک یا سفارش دهنده میتواند اطلاعات دسترسی به هاست را از سرویس دهنده ( وی پی بلد ) درخواست نماید ، اما از آن پس سرویس دهنده ( وی پی بلد ) هیچگونه مسئولیتی در قبال تغییرات ، امنیت و مشکلات سایت مشترک یا سفارش دهنده ندارد.


14- در هر صورت سرویس دهنده (وی پی بلد) مجاز به قراردادن امضای اثر خود در انتهای سایت می باشد.


15- کلیه حقوق علمی, مادی و معنوی طرح مطابق قانون حقوق مصنفین و مولفین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متعلق به سرویس دهنده (وی پی بلد) می باشد.


16- در صورت درخواست حذف امضای اثر، مشترک یا سفارش دهنده می تواند با پرداخت هزینه یک میلیون تومان و کسب رضایت کتبی سرویس دهنده (وی پی بلد) در سربرگ رسمی، نسبت به حذف امضا اقدام نماید.


17- هرگونه درخواست مشترک یا سفارش دهنده برای تغییر در وضعیت سفارش به عنوان شخصی سازی تلقی می گردد . هزینه شخصی سازی طراحی وب سایت ها و نرم افزار ها ، طراحی گرافیک و سایر خدمات بنابر مدت زمان کاری و نوع برنامه‌نویسی و ماژول‌های درخواستی از 2۰۰ هزار تومان تا 5 میلیون تومان) هزینه دربردارد که مرجع اعلام قیمت، در هر شرایطی، سرویس دهنده (وی پی بلد) می باشد.


18- نحوه پرداخت هزینه ها ،تسویه حساب ها و شرایط مالی در مفاد قرارداهای کتبی درج و معیار عمل می باشد. در صورت درخواست افزودن امکان جدید و یا شخصی سازی، مشترک یا سفارش دهنده باید مبلغ فاکتور اعلامی از سوی سرویس دهنده (وی پی بلد) را به صورت کامل تسویه نماید.
تبصره: انجام هرگونه تغییرات یا شخصی سازی منوط به دریافت تاییدیه مالی از سوی واحد مالی سرویس دهنده (وی پی بلد)، مبنی بر دریافت و تسویه هزینه های مربوطه می باشد. در غیراینصورت درخواست های مشترک، کان لم یکن تلقی می گردد.


19- قرارداد سئو و بهینه سازی به هر شکل شامل هزینه جداگانه و خارج از قرارداد و قوانین طراحی وب سایت و برنامه نویسی می باشد. مرجع اعلام قیمت و هزینه قراردادهای سئو و بهینه سازی مطابق نظر واحد فنی سرویس دهنده (وی پی بلد) می باشد.


20- حذف کپی رایت از انتهای سایت‌ها، اسکریپت‌ها و ماژول های وی پی بلد خلاف قوانین بوده و متخلف موظف به پرداخت 1 میلیون تومان خسارت به وی پی بلد و بازگرداندن کپی رایت به سایت خود می باشد. در غیر اینصورت خدمات و سرویس‌های ارائه شده به مشتری قطع خواهد شد و موضوع از طریق مراجع ذیصلاح قانونی و قضایی، پیگیری خواهد شد.


21- هرگونه سوء استفاده از سرویس ها و قالب ها توسط مشترک یا سفارش دهنده باعث باطل شدن لایسنس وی خواهد شد . بلافاصله کلیه سرویس‌های ارائه شده به مشترک یا سفارش دهنده قطع و موارد از طریق مراجع ذیصلاح قانونی پیگیری می گردد.


22- پس از پایان مدت زمان قرارداد، با پرداخت حداقل 25 درصد از کل مبلغ قرارداد به عنوان هزینه پشتیبانی،این قرارداد قابل تمدید خواهد بود.


23- در صورت عدم تمدید قرارداد، وظیفه پشتیبانی و رفع اشکالات فنی از سرویس‌دهنده به هر صورت و به هرشکل، ساقط می گردد و خدمات پشتیبانی مشترک یا سفارش دهنده قطع می گردد.


24- در صورت عدم پرداخت هزینه دامنه و میزبانی (که به صورت سالانه محاسبه میشود) در موعد مقرر، مشکلات به وجود آمده متوجه مشترک یا سفارش دهنده خواهد بود.


25- سرویس دهنده (وی پی بلد) موظف است طرح خود را در بستر فراهم شده مندرج در قرارداد به مشترک یا سفارش دهنده تحویل دهد. به صورت پیشفرض بستر فنی سرویس دهنده (وی پی بلد) ، محل تحویل است. مگر آنکه با پرداخت هزینه های جداگانه به صورت رسمی توافقی صورت گرفته باشد.


26- قرار دادهای طراحی وب سایت و برنامه نویسی از نوع لازم الاجرا تلقی شده و تنها در صورت وقوع شرایط فسخ اشاره شده در متن قراداد و یا توافق طرفین قابل فسخ می باشد. در صورت فسخ قرارداد در هر زمان میزان 25 درصد کل مبلغ قرارداد بابت خسارت اخذ می گردد. در صورت ارائه مرحله اول طرح ، امکان فسخ به هیچ عنوان وجود ندارد و مشترک یا سفارش دهنده موظف به تسویه کل مبلغ می باشد و در صورت استنکاف از تسویه حساب کل مبلغ، سرویس دهنده (وی پی بلد) می تواند از طریق مراجع قانونی ذیصلاح نسبت به دریافت کل مبلغ قرارداد اقدام نماید .


27- در صورت بروز هرگونه اشکال به علت وجود فورس ماژور طبق تعاریف سازمان برنامه و بودجه (از قبیل سیل، زلزله، جنگ، اعتصاب و غیره) طبق قوانین حاکم بر جامعه عمل خواهد شد. در مواردی که به علل ناشی از شرایط قهری (شرایط خاص) که رفع آن خارج از حیطه توانایی و اقتدار طرفین قرارداد باشد و انجام بخشی از قرارداد و یا تمام آن غیرممکن گردد، در صورت فسخ قرارداد هیچیک از طرفین حق مطالبه خسارت وارده را نخواهد داشت و اقدامات پس از فسخ از قبیل تسویه حساب با توافق طرفین صورت می گیرد.


28- کلیه خدمات پشتیبانی، اطلاعیه ها و بیانیه های وی پی بلد، خدمات مالی و تمدید سرویس ها و خدمات و محصولات، درخواست های جدید، تغییرات و … فقط از طریق پورتال مشتریان 24 ساعته که آدرس آن در در وبگاه رسمی شرکت وی پی بلد منتشر و به صورت آنلاین در دسترس است، قابل ارائه می باشد و مشترک فقط از همین طریق می تواند امور خود را پیگیری نماید. بدیهی است در صورت عدم رعایت ، خدمات پشتیبانی کان لم یکن می گردد.


29- کلیه دانش فنی، سخت افزار ، نرم افزار و… لازم جهت استفاده از برنامه های ارائه شده و مدیریت وب سایت ها ، نرم افزار ها ، فایل های گرافیک و سایر موارد بر عهده مشترک یا سفارش دهنده بوده و از این بابت هیچ مسئولیتی متوجه سرویس دهنده (وی پی بلد) نمی باشد. سرویس دهنده ( وی پی بلد ) سعی میکند در حد توان فیلم ها و مطالب آموزشی برای کاربران تهیه نماید و در پورتال و وبسایت رسمی سرویس دهنده ( وی پی بلد ) برای مشترک یا سفارش دهنده منتشر نماید.


30- مشترک یا سفارش دهنده می تواند طی قرارداد جداگانه از خدمات مدیریت و پشتیبانی استفاده نماید.


31- در صورت گذشت بیش از 3 روز کاری از زمان تأیید طرح نهایی از سوی مشترک یا سفارش دهنده یا نماینده مشترک و عدم تسویه مرحله نهایی، سرویس‌دهنده (وی پی بلد) می تواند قرارداد را یکطرفه فسخ و وجه مرحله 1 و 2 را به عنوان حق الزحمه خود در نظر بگیرد. اجرای مجدد طرح با پرداخت 15درصد مبلغ کل قرارداد به عنوان خسارت از سوی مشترک, امکان پذیر است.


32- در صورت تسویه کامل هزینه قرارداد، سرویس دهنده (وی پی بلد) می بایست طبق هماهنگی با سفارش دهنده یا نماینده مشترک، طی یک جلسه آموزشی در محل سرویس دهنده (وی پی بلد) ، نحوه مدیریت تارنما را آموزش داده و اطلاعات لازم را در اختیار وی قرار دهد.


33- مدت زمان جلسه آموزشی یک ساعت می باشد و در صورت نیاز ، مشترک یا سفارش دهنده می تواند با پرداخت هزینه اعلامی از سوی سرویس دهنده (وی پی بلد) از زمان اضافی بهره مند شود.


34- حداکثر تعداد جلسات مراجعه حضوری برای هماهنگی قراردادها ، آموزش و تحویل پروژه ، برای طرح های عمومی حرفه ای 2 جلسه و برای طرح های اختصاصی 3 جلسه می باشد. در صورت نیاز، مشترک یا سفارش دهنده می تواند با پرداخت هزینه اعلامی از سوی سرویس دهنده (وی پی بلد) از زمان اضافی بهره مند شود.

 

35- در صورت ایجاد و مطرح شدن سوالات فنی و یا هر سوال دیگری توسط مشترک یا سفارش دهنده، هیچ مسئولیتی متوجه سرویس دهنده (وی پی بلد) از بابت پاسخگویی به سوالات و آموزش نمی باشد . با اینحال سرویس دهنده (وی پی بلد) می کوشد در حد توان به سوالات پاسخ گوید و آموزش های لازم را فراهم کند.


36- مشترک یا سفارش دهنده متعهد می شود که تمامی تیکت های پشتیبانی را به زبان فارسی تایپ و ارسال کند.


37- مشترک یا سفارش دهنده متعهد می شود تا از ارسال تیکت‌های مکرر و در یک موضوع جدا خودداری کند.


38- مشترک یا سفارش دهنده موظف است تا ادب و شئونات اخلاقی را در هنگام ارسال تیکت پشتیبانی رعایت نماید و مشکلات خود را در نهایت آرامش و ادب پیگیری نماید.


39- مشترک یا سفارش دهنده موظف است هنگام ارسال تیکت، سرویس مربوطه، عنوان تیکت، و متن تیکت را به درستی و با توضیحات کامل وارد نماید تا در پاسخگویی اپراتورهای شرکت وقفه ایجاد نشود و در نهایت در حل مشکل مشترک یا سفارش دهنده تسریع گردد.


40- مشترک یا سفارش دهنده متعهد می شود که در تمامی تیکت های پشتیبانی موضوع تیکت را به درستی یادداشت نماید و از ارسال عناوین همچون “سوال” ، “مشکل” ، “درخواست” ، “خواهش” ، “انجام کارها” ، “پیگیری” ، “نارضایتی” ، “تشکر” و …. اکیدا خودداری نماید. در صورت تکرار موارد از سوی مشترک یا سفارش دهنده، تیکت وی بدون اطلاع قبلی، به طور کامل قطع می گردد و هیچ پاسخی از سوی مشترک یا سفارش دهنده مسموع نخواهد بود.


41- طبق ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی، هر کس به کارمندان دولت، موسسات و شرکت‌ها در حین انجام وظیفه توهین نماید، از ۳ الی ۶ ماه حبس یا ۷۴ ضربه شلاق و ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم می‌گردد.‌ در صورتیکه مشترک یا سفارش دهنده اقدام به توهین ، فحاشی و ناسزا به هر شکل و هر نحو بنماید قرارداد او به طور یک طرفه فسخ و مبلغ سرویس مورد نظر به هیچ وجه به او عودت نخواهد شد. طبق قانون سرویس دهنده (وی پی بلد) حق شکایت و پیگرد قانونی از طریق مراجع ذیصلاح را برای خود محفوظ می داند.


42- تمامی طراحی های وب سایت ها و پورتال های انجام شده به صورت تک زبانه بوده و در صورت درخواست مشترک یا سفارش دهنده مبنی بر افزودن زبان اضافی برای طرح ، 35 درصد هزینه قرارداد اولیه برای افزودن هر زبان اضافی دریافت می گردد.


43- طبق مصوبه هیات مدیره محترم وی پی بلد ، کلیه قراردادهای کتبی و توافقات شفاهی براساس این قوانین اصلاح و معیار عمل بر اساس قوانین منتشر شده در وبگاه رسمی سرویس دهنده (وی پی بلد) می باشد. هیچ توافق کتبی یا شفاهی نمی تواند قوانین منتشر شده در وبگاه رسمی سرویس دهنده (وی پی بلد) را ، تغییر ، نقض یا تعدیل نماید.


44- تغییرات در سایت در زمان پشتیبانی شامل تغییرات کلی ، برنامه نویسی ، طراحی مجدد و تغییرات کلی در سایت و … نمی باشد.
45- درصورت تحویل نام کاربری و رمزعبور به مشترک یا سفارش دهنده ، هیچگونه مسئولیتی در قبال کارهای انجام شده توسط کاربر روی سایت متوجه مجموعه وی پی بلد نخواهد بود.


46- پشتیبانی تنها از طریق ارسال تیکیت در پورتال مشتری می باشد و مجموعه وی پی بلد مسئولیتی در قبال ارائه خدمات پشتیبانی در شبکه های مجازی ، ایمیل و سایر روش ها ندارد.


47- انتشار نرم افزار های طراحی شده در مارکت ها برعهده مشترک یا سفارش دهنده بوده و سرویس دهنده ( وی پی بلد ) مسئولیتی در قبال انتشار برنامه ندارد.
تبصره : درصورت پرداخت هزینه و توافق بین طرفین ، سرویس دهنده (وی پی بلد) امور انتشار برنامه در مارکت ها را برعهده خواهد گرفت.


48- پس از توافق طراحی لوگو و شروع فرایند طراحی ، مشترک تنها دو بار مجاز به درخواست ویرایش می باشد. درصورت دخواست تغییرات بیشتر ، هزینه تغییرات توسط سرویس دهنده ( وی پی بلد ) اعلام میشود.

 

با تشکر ، مدیریت وی پی بلد